Spotkanie Rejonu Centralnego

W sobotę 8 lutego w Licheniu odbyło się spotkanie Rejonu Centralnego Szkół Lokalnych działających w programie Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja. Zjazd miał charakter integracyjno-formacyjny. Pojawiło się na nim blisko 60-ciu przedstawicieli z Lichenia, Poznania, Płocka, Bydgoszczy, Inowrocławia oraz Torunia.
Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwa zapraszając i uwielbiając Tego, który nas razem zgromadził. Nie zabrakło również twórczej działalności. Po lodołamaczu nastąpiła prezentacja każdej ze Szkół Lokalnych. Następnie wspólnie udaliśmy się na Mszę świętą pod przewodnictwem ks. Rafała Krauze MIC (opiekuna SL w Licheniu). Odbyła się ona w południe w Bazylice licheńskiej. Po tym napełnieniu ducha przyszedł czas na... obiad. Po poobiedniej kawie rozpoczęliśmy część formacyjną spotkania, którą poprowadzili ks. Andrzej Kowalski - dyrektor toruńskiej SNE oraz Jolanta Zatorska z tej samej SL – odpowiedzialna za rejon centralny SESA. Zajmowaliśmy się formacją ekip, a szczególnie posługami na kursach oraz znaczeniem ewaluacji na i po kursie. Dzięki zaangażowaniu się wszystkich uczestników możliwa była wymiana doświadczeń związanych z tą tematyką. Mogliśmy także nawzajem ubogacić się dzięki świadectwom i wspólnym dyskusjom podczas pracy w grupach. Wspólnie zaczęliśmy pracę nad ustalaniem harmonogramu dalszych spotkań oraz kalendarza kursów i innych inicjatyw naszego rejonu.
Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Gospodarze przyjęli nas nie tylko otwartymi, ale i pełnymi ramionami! Przy kawie oprócz ciastem mogliśmy poczęstować się swojskim chlebem ze smalcem i ogórkiem. Co najważniejsze podczas spotkania w tak wyjątkowym miejscu mogliśmy poczuć się mile przyjęci przez prawdziwą gospodynię tego miejsca – Maryję. Po szczerych uściskach i ostatniej wymianie zdań koło godziny 17:00 zakończyliśmy spotkanie.
Chwała Panu za dar tego spotkania, za każdą osobę.
Panie, niech Twoja wola dzieje się przez nasze ręce.
Posyłaj robotników na Twoje żniwo.

Agnieszka Żytniewska
Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej Św. Jana Umiłowanego Ucznia