Wspólne świętowanie wspomnienia św. Andrzeja przez Szkoły Ewangelizacj irejonu śląskiego

W dniu 30 listopada Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja rejonu śląskiego spotkały się na wspólnym świętowaniu. W tym roku było to w kościele pw. Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich.
Pierwszym momentem było spotkanie przedstawicieli odpowiedzialnych za szkoły lokalne, a później rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Adriana Galbasa SAC, w której uczestniczyło wielu członków szkół.
W czasie liturgii wszystkich przywitał i przedstawił ks. Przemysław Sawa, koordynator rejonu śląskiego, a przed błogosławieństwem słowo skierował o. Krzysztof Czerwionka CR, dyrektor Biura Krajowego Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja.
Po liturgii trwało przedłużone entuzjastyczne uwielbienie. Ostatnim punktem spotkania była agapa.

Główne przesłanie arcybiskupa Adriana:
"Mamy adwent, w większości kościołów znajdują się wieńce adwentowe. Czasami jest maniera, żeby wieniec zastępować inną dekoracją, świeczki stawiać jedna obok drugiej, tymczasem wieniec ma znaczenie: okręg przypomina chronos, czas, który biegnie w kółko, jest powtarzalny. Rano, południe, wieczór, noc, rano, południe… kolejne tygodnie, lata, dziesięciolecia. Ale na tym wieńcu są świece – znaki kairos, Bożej obecności. Bóg w tym -nastym albo -dziesiątym kółku mojej rzeczywistości do czegoś konkretnego mnie wzywa. Co to jest dzisiaj? Jaka jest ta świeca na adwencie mojego życia, którą Pan Bóg chce szczególnie zapalić? To dotyczy także wspólnoty, poszczególnej szkoły. Dokąd chce, żebyśmy szli za Nim?" oraz "W Kościele trzeba nam zdecydowanego pójścia za Chrystusem, nie człapania za Nim, ale radykalności, która pochodzi od słowa radix, czyli korzeń. Mamy wkorzenić się w Chrystusa, pójść za Nim natychmiast".

Bogu dzięki za ten czas.

Zdjęcia: Gość Niedzielny