kursy III etapu – krótki opis każdego kursu

MARANATHA

Kurs pozwala przeżyć doświadczenie Apokalipsy.
Jest on studium ostatniej księgi Pisma Świętego, które od spojrzenie na nią z góry, na wzór Jana prowadzi w dół, co codzienności, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom życia z nadzieją, wołając z głębi serca: „Maranatha, przyjdź Panie Jezu!”.

 

PIOTR

Eklezjologia
Miejsce i rola Kościoła w planie zbawienia. Kurs ukazuje podstawowe zasady eklezjologii na bazie Pisma Świętego i dokumentów Kościoła.

 

ŚWIĘTY HIERONIM

Wprowadzenie do Biblii
Wejść we wspaniały świat Biblii. Jak poprawnie rozumieć i interpretować Słowo Boże? Ten kurs daje narzędzia by odkryć głębiej Pismo Święte, zrozumieć wewnętrzny świat Biblii, odkryć rodzaje literackie, języki,  sposób narodzin i kształtowanie się Biblii.

 

ŁUKASZ

Apologetyka
Doprowadzić uczestników do głoszenia służącego wyznaniu i uzasadnieniu swojej wiary. Kurs przekazuje jakich form i metod wyznawania i uzasadniania naszej wiary używać wobec braci nie rozumiejących czym jest Kościół Katolicki oraz jak wyjaśniać błędy głoszone przez innych.

 

TEOLOGIA BIBLIJNA

Pogłębić istotne tematy Starego i Nowego Testamentu
Kurs pozwala poznać i pogłębić siedem podstawowych tematów Starego Testamentu oraz siedem głównych tematów Nowego Testamentu.

 

RZEKA ŻYCIA

Liturgia
Odkryć, jak w liturgii sprawuje się i przeżywa zbawienie, które głosimy.
Gdy celebrujemy Liturgię właczamy się w sprawowanie przez Jezusa dzieła Zbawienia. Kurs wprowadza w piękny świat celebracji liturgicznej.

 

JETRO

Ekumenizm
Kurs w opracowaniu